Taras w systemie dachu odwróconego

Nowe możliwości. Taras w naszym klimacie jest miejscem szczególnie wrażliwym. Zmieniające się warunki atmosferyczne potrafią powodować wiele problemów dla użytkowników budynku. Różnice temperatur w ciągu dnia na wiosnę i na początku zimy powodują cykliczne roztapianie śniegu i zamarzanie wody. Woda znajduje drogę w głąb warstw tarasu, a mróz poszerza szczelinę. Proces powtarzany dziesiątki razy w ciągu kolejnych lat powoduje trwałe skutki i konieczność remontu.

Jak więc zrobić taras, żeby nie martwić się zaciekami? Jak zrobić to trwale? Z pomocą przychodzi nowa technologia dachu odwróconego zastosowana przy wykonywaniu tarasu.

Taras w systemie dachu odwróconego odprowadza wodę inaczej niż zwykle. Powierzchnia użytkowa, po której chodzimy, jest osłoną dla najważniejszych warstw tarasu. Chroni ona warstwę drenażową, która odpowiada za odprowadzanie wody. Miejsce pod powierzchnią użytkową daje również strukturze tarasu bardzo ważną przestrzeń wentylacyjną i wyrównanie poziomów.

 

 

Warstwa odprowadzająca wodę jest jednocześnie osłoną termiczną izolacji wodoszczelnej, dzięki czemu pracuje ona w stabilnej temperaturze, co znacząco wpływa na jej trwałość, a tym samym szczelność przegrody. Jest to najważniejsza korzyść systemu dachu odwróconego – szczelny taras na lata.

Powierzchnia tarasu w systemie dachu odwróconego może być wykonana z niemal dowolnego materiału wykończeniowego. Daje to różnorodne możliwości aranżacji przestrzeni tarasu i osiągnięcia efektu dekoracyjnego. Możemy na tarasie położyć płytki, deski, założyć trawnik, zrobić małe oczko wodne lub nawet posadzić krzewy.

  • ochrona warstwy izolacyjnej i zwiększona trwałość
  • duże możliwości aranżacji i wykończenia tarasu